Sau 18

Kovo 1 d. Valio mums pasiūlė gerą sutartį! Statysime dvylikos aukštu gyvenamąjį namą! Iš džiaugsmo išgėrėme dvi dėžes alaus.

Kovo 2 d. Užsakovui nepatinka, jog baigsime tada, kai baigsime. Jis prašo konkretesniu terminu. Tamsūs žmones užsakovai, jie visiškai neišmano šiuolaikinių technologijų.

Kovo 2 d. Planavome terminus, išgėrėme tris dėžes alaus. Petras sako, jog darbo yra keturiems mėnesiams. Iš tiesu – aštuoniems. Užrašėme 12, nors, regis, ankščiau nei per 16 vargu ar spėsime…

Kovo 4 d. Švenčiame pasirašę sutarti.

Kovo 5 d. Švenčiame pasirašę sutarti.

Kovo 6 d. Petras pardavė tuščius butelius.

Kovo 7 d. Tęsiame išgertuves už pinigus, gautus Petrui pardavus butelius.

Kovo 8 d. Švenčiame Moters diena. Moterų neturime – šventes niekas negadina.

Kovo 9 d. Bandėme prisiminti, ką vakar šventėme. Atėjo Aleksas. Sakė, jog reikėtų pradėti dirbti. Pasiuntėme ji toliau. Žaidžiame ,,Quake“.

Balandžio1 d. Atėjo Jonas ir pasakė, jog reikia pradėti dirbti. Įdomu, ką jis nori balandžio 1-aja apgauti?

Balandžio 2 d. Petras sako, jog reikia pradėti dirbti. Ar jie visi susitarę? Pasirinkome vieta, aptvėrėme tvora, pakabinome ant jos spalvotus plakatus ,,Stato kompanija ,,Namų statyba“ (http://www.namustatyba.lt)“. Patenkinti sėdime, žaidžiame ,,Quake“.

Balandžio 20 d. Atvyko užsakovas, teiravosi, kaip sekasi. Pasodinome ji prie kompiuterio, leidome mus nugalėti. Išėjo labai patenkintas. Bet, atrodo, tikrai laikas pradėti dirbti…

Balandžio 21 d. Svarstėme projektą. Jonas siūlo naudoti blokine architektūrą. Petras sako, kad blokai per dideli ir blogai jungiami, viduje daug nereikalingu elementu, be to, neaišku, kokie jų viduje įtrūkimai ir lūžiai. Tvirtina, jog iš bloku stato tik lameriai. Jis nori viską statyti iš plytų, nors tai ilgiau truks. Patį radikaliausią projektą pasiūlė Aleksas. Jis girdėjo, kad Amerikoje populiaru statyti keliasdešimt medinių namukų ir sujungti juos požeminiais koridoriais. Priminėme jam, kad užsakovas prašė būtent dvylikos aukštų namo. Jis nenorėjo sutikti, stumdėsi ir draskėsi, šūkavo, kad užsakovai yra tikri stabdžiai ir jų klauso tik lameriai. Diskutuojant baigėsi alus, nutarėme pratęsti rytoj.

Balandžio 22 d. Bandėme išspręsti klausimą žaisdami ,,Quake“. Aleksa ir jo kotedžus nugalėjome iš karto, bet Jono ir Petro vienas statys pagal savo planą, o paskui bandysime viską sujungti taip, kad nenuvirstu.

Balandžio 23 d. Entuziastingai pradėjome statybas.

Balandžio 30 d. Pirmas aukštas baigtas! Parodėme užsakovui. Jis teiravosi, kodėl skirtingas kambariu lubų aukštis, kodėl iš sienų krenta plytos, o namas be laiptines ir laipioti reikia pro langą? Paaiškinome, jog tai – negalutinė versija. Einame švęsti. Esame labai savimi patenkinti.

Gegužes 10 d. Petras išsiblaivė pirmas ir ilgai keikėsi. Mes jau galvojome, kad Aleksas išgėrė visą alų, bet, pasirodo, dar blogiau. Pamiršome pakloti pamatus, projekte jie, žinoma, numatyti, bet aprašymus juk skaito tik lameriai…

Gegužes 11 d. Griovėme pirmą aukštą, gaila… Kita vertus, gerai, kad nepradėjome dirbti ankščiau – tiek pastangų būtu veltui.

Liepos 7 d. Dirbame. Petras baigia antrą aukštą, Jonas – penktą. Aleksas pastatė lifto šachta iki devinto aukšto. Dabar ji styro virš visos konstrukcijos ir įtartinai linguoja. Laikinai parėmėme medinėmis atramomis.

Liepos 17 d. Aleksas stato pastogę ir stogą. Kadangi viršutinių aukštų dar nėra, tai stato ant žemes. Paskui pakelsime kranu. Na, bent Aleksas tikisi, kad taip ir bus.

Rugpjūčio 13 d. Jonas nesujungia blokų, yra didesnis nei metro tarpas. Kadangi tinkamo dydžio bloko nėra, jonas pasikvietė Petrą ir paprašė užkimšti skyle plytomis. Petras pareiškė, kad nežinant vidines blokų ir plokščių architektūros nepavyks.

Rugpjūčio 14 d. Sulaužėme kelias plokštes, kad Petras galėtų išsiaiškinti vidinę plokščių struktūrą. Petras keikiasi ir rėkia, kad plokščių projektuotojai – lameriai.

Rugpjūčio 17 d. Petras užmūrijo skylę, bet likę blokai persikreipė ir iš jų styro laidai. Teko juos surišti mazgu ir pakabinti lauke. Petras apvyniojo juos izoliacine juostele ir pareiškė, kad jei nepradės lyti, bus gerai.

Rugsėjo 1 d. Statybos kombinatas pradėjo gaminti naujesnius blokus – tvirtesnius ir su vidinėmis pertvaromis. Tačiau pagal matmenis jie neatitinka prieš tai buvusiu ir yra triskart sunkesni. Jonas norėjo nugriauti viską, ką pastatėme, ir statyti iš nauju bloku. Vos jį atkalbėjome, be to, pamatas neišlaikytu tokio svorio. Įdomu, ką sau galvoja kombinato darbuotojai?

Rugsėjo 16 d. Atbėgo Aleksas ir pasiūlė keičiamo dydžio langus. Sako, kad užsakovui labai patiks. Pasakėme jam, kad neišsišoktu.

Spalio 2 d. Petras pastate namą iki penkto aukšto. Jis labai savimi patenkintas. Pasakėme jam, kad jo statytą siena pasvirusi 40 laipsnių kampu. Iš pradžių jis keikėsi, rėkė, vadino mus lameriais, teigė, jog nieko nesuprantame. Vėliau nusiramino ir pažadėjo pagalvoti.

Spalio 3 d. Atvyko užsakovas ir paklausė, kodėl siena pasvirusi. Paaiškinome jam, kad veikia Kornulio jėga. Jis mūsų išklausė ir pareiškė, kad to jis, žinoma, neišmano, tačiau kaimynu namo siena statmena, o ne pasvirusi. Velniai griebtu, nemėgstu protingų užsakovų. O Aleksas – idiotas! Leptelėjo užsakovui apie kintamo dydžio langus. Užsakovas užsidegė, pasakė, kad taip ir padarytume.

Spalio 4 d. Paklausėme Alekso, ar dėl jo langu reikės viską griauti. Sake, jog ne, nes esą yra tokia nedokumentuota bloku funkcija. Plytinei namo pusei tai, žinoma, negalioja.

Spalio 5 d. Petras pripažino, kad dėl sienos kyla daug rūpesčių. Turbūt ne taip padėjo plyta, tačiau, norint nustatyti kurią, reikia patikrinti visas. Paprasčiau viską išardyti ir statyti iš naujo.

Spalio 6 d. Bandėme įtikinti Petrą, jog visko iš plytų jis pastatyti nespės. Skaičius įrodinėjome naudodamiesi skaičiuotuvu. Petras keikėsi ir šaukė, kad skaičiuotuvą sugalvojo lameriai. Vėliau sutiko, kad viską teks statyti iš bloku, ir išėjo gerti.

Spalio 8 d. Griovėme plytine namo dalį, netyčia apgadinome blokinę. Dabar viskas svyruoja ir keistai traška… Parėmėme sijomis ir nutarėme pažaisti ,,Quake“.

Spalio 17 d. Grįžo Petras, tęsiame darbus.

Lapkričio 11 d. Švenčiame. Komunistu neturime – šventės niekas negadina.

Lapkričio 15 d. Prisiminėme, kad mūsų kranas kelia tik iki aštunto aukšto. Išsiuntėme Joną naujo krano, o mes žaidžiame ,,Quake“. Aleksas nugalėjo Petrą! Šaunu, auga pamaina.

Lapkričio 18 d. Grįžo Jonas, krano negavo, tačiau rado galinga ekskavatorių. Siūlo iškasti šachta ir ten pastatyti namą – sutartyje juk neparašyta, kad namas turi būti dvylikos aukštu virš žemes paviršiaus! Vos ji atkalbėjome.

Lapkričio 25 d. Sėdėjome ir galvojome, ką daryti su kranu. Išgėrę paskutini buteli alaus, nusprendėme. Metėme pagrindines statybas, šalia statome keturių aukštu namą, kraną užtempsime ant jo viršaus.

Gruodžio 25 d. Švenčiame Kalėdas. Kataliku neturime – šventes niekas negadina.

Sausio 14 d Nieko neprisimenu, skauda galva. Įdomu, kurie dabar metai?!

Vasario 2 d. Pagaliau baigėme statyti dvyliktą aukštą. Bandome pritvirtinti Alekso pasiūlytą stogą.

Vasario 3 d. Aleksas – lameris! Stogas visą laiką krypsta į šoną. Svarstome, ką daryti, laikinai jį parėmėme kranu.

Vasario 4 d. Aleksas tvirtina, jog jis nekaltas, nes Jono statyta namo dalis yra keturiais metrais aukštesne ir penkiais metrais platesne nei Petro. Pasirodo, jie statė sienas iš skirtingu blokų. Tačiau Aleksas – kvailys, jo pasiūlytas stogas netinka ne vienam variantui. Tarp kitko, lifto šachta taip pat.

Vasario 5 d. Šiaip taip pritvirtinome stogą. Petras sake, kad jis laikysis, jei nesnigs.

Vasario 7 d. Pradėjo snigti.

Vasario 10 d. Sukurpėme stogą iš faneros, nudažėme kaip skarda. Tikėkimės, kad užsakovas nepastebės.

Vasario 11 d. Bandėme liftą. Jis sustoja tarp aukštu, į lyginius aukštus iš jo tenka lipti keturiomis, o į nelyginius – tik pašokus. Tai reikėtų paminėti dokumentuose.

Vasario 12 d. Liftas važiuoja labai lėtai. Petras visus keikia ir vadina lameriais.

Vasario 13 d. Petras optimizavo liftą. Šis įsibėgėjo, pramušė stogą ir nuskrido nežinoma kryptimi. Gerai, kad stogas fanerinis, greitai suremontuosime. Tik gaila, kad lifto šachta sugriuvo… Prisiminėme, kad taip ir nepakeitėme medinių atramų į ką nors tvirtesnio. Kita vertus, laipioti laiptais sveika.

Vasario 15 d. Vyksta apdailos darbai, kažkur dingsta tinkuotojai ir dažytojai. Susitarėme, kad atsiųstu dar.

Vasario 17 d. Išsiaiškinome, kad dėl Jono kaltės durys nuo antro iki šešto aukšto atsidaro tik i viena puse. Todėl tuose aukštuose yra visi dažytojai ir tinkuotojai, nes išeiti atgal jie negali. Jonas pažadėjo viską sutvarkyti. Kol kas maitiname žmones per orlaides.

Vasario 20 d. Aleksas pagaliau baigė savo langus, juos išbandėme. Pasirodė, kad keičiant lango dydi dūžta stiklai. Be to, pastebėjome kelis šalutinius poveikius. Pavyzdžiui, į vieno buto miegamąjį gali įvažiuoti unitazas su vonia, kartais krenta balkonai ir dingsta durys. Skystis kombinatu neverta. Jie sako, kad nereikia naudoti nedokumentuotu funkcijų.

Vasario 21 d. Atvyko užsakovas. Klausė, ar galima šiek tiek pakeisti projektą. jis norėtų vietoj dvylikaaukščio namo statyti gyvenvietę iš mediniu kotedžų, tarpusavyje sujungtu tuneliais. Mat jis skaitęs, jog užsienyje dabar tai madinga. Vos spėjome užčiaupti Aleksui burna ir mandagiai, bet tvirtai paaiškinome užsakovui, kad jis neteisus.

Vasario 22 d. Balkonai vis krenta, nors langų mes nejudiname. Matyt, tai klaida, tačiau jos ieškoti per vėlu. Nugriovėme likusius balkonus, bandysime paaiškinti, kad tai padaryta optimizuojant.

Vasario 23 d. Švenčiame. Kariškių neturime – šventės niekas negadina. Moterų taip pat neturime – dovanų negavome. Gaila.

Vasario 25 d. Aleksas mėgino visiškai baigti langus. Rezultatas – pusė langų sumažėjo iki nulio ir į pradine būseną negrįžta. Liepėme nesistengti, nes bus dar blogiau.

Vasario 27 d. Prisiminėme, jog pamiršome pastatyti laiptinę. Ar verta ją dabar statyti, ar nesugrius pastatas? Jonas pasakė, kad neverta rizikuoti. Petras pavadino jį lameriu, tačiau sutiko. Svarbiausia – paminėti įėjimą į namą pro langą kaip dizaino ypatumą.

Kovo 1 d. Kodėl šiandien kovo pirmoji?! Vakar juk buvo… Velniai griebtų, kas galėjo pagalvoti, kad šis lameriu mėnuo turi tik 28 dienas… Vadinasi, objektą reikia baigti ne po savaites, o poryt?! Nieko sau…

Kovo 2 d. Dirbame 24 valandas per para.

Kovo 3 d. Įtikinome užsakovą, kad mums reikia dar vienos dienos. Na, mes vakar ir pasistengėme… Ne toks ir baisus tas namas. Gal nieko baisaus, kad kai kurios durys yra arba grindyse, arba lubose, kai kurios iš dešimto aukšto veda tiesiai i lauką… Kai kuriuose butuose tualetas yra virtuvėje, pusėje namo nėra vandens, kitoje pusėje – elektros, kanalizacija baigiasi šeštame aukšte, o laiptai tarp aštunto ir devinto aukštu yra virviniai. Svarbiausia nukreipti užsakovą teisingu maršrutu. Ir dar – reikia suspėti vietoj sumažintų langų pakabinti paveikslus su lauko vaizdais…

Kovo 4 d. Galiausiai mes viską baigėme! Švenčiame projekto pabaigą. Geriu mažai – reikia spėti išeiti iš darbo ankščiau, negu mūsų statytas namelis sugrius.

written by unix


7 Responses to “Kaip programuotojai namą statė”

 1. 1. genious Says:

  afigienai

 2. 2. farai Says:

  visiska tiesa :)

 3. 3. internetine svetaine Says:

  Labai geras straipsnis ir savaime suprantama negalima pamirsti, kad privaloma tarti gera zodi autoriui!

 4. 4. Mohemma Says:

  The fact that Ms Hughes takes the „it’s all about oil“ conspiracy stuff seuolrsiy is yet another reason she should not be a candidate. She simply accepts what many of the left parrot and does no research of her own–not hard in the age of Google.““MarkOttawa

 5. 5. Roberto Says:

  something like „nobody has been able to disprove a silnge fact I’ve ever written.“ This, even after you’ve disproved any number of so-called facts.2-He always claims you’re making „ad hominem“ attacks on him. To the best of my knowledge, ad hominem means setting up a straw man and attacking it. In any of my dealings with him, the criticism of him has been directly about what he said, yet he always brings up the ad hominem strawman.To sum this up: you can’t actually argue with the cretin, because no matter what sources you cite, his „facts“ cannot be disproven and your attack is ad hominem. So why bother. I do get a bit of solace knowing that despite all his journalistic „awards,“ he’s living in a two-bit apartment in New West. That must bug the crap out of him.

 6. 6. Anonimas Says:

  Straipsnis geras, bet gramatinių klaidų milijonas !!!

 7. 7. Foosball Table Says:

  I’m not sure why but this blog is loading very slow for me.
  Is anyone else having this problem or is it a issue on my end?

  I’ll check back later on and see if the problem still exists.

Nuorodos
Internet Map
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos